סדנה עם פרופ' שיין קראוס מאוניברסיטת נבאדה בנושא: הפרעת התנהגות מינית כפייתית/שימוש בעייתי בתכנים פורנוגרפיים: סקירת מושגים ויסודות בטיפול

לפרטים נוספים ולהרשמה לסדנה

15 ביוני 2023, 10:00 
בית הספר לעבודה סוציאלית 

תקציר:

בשנת 2019 ארגון הבריאות העולמי הכיר בהפרעת מין כפייתית כבעיה קלינית מרכזית והוסיף אותה לגרסה מספר 11 של הסיווג הבינלאומי למחלות ובעיות בריאותיות (ICD-11).

בסדנה, אשר תועבר באנגלית, נדון בקריטריונים לאבחון הפרעת התנהגות מינית כפייתית (CSBD) ושימוש בעייתי בתכנים פורנוגרפיים (PPU), ונשוחח על הכלים להערכה שלהם (בין היתר, כלים שתורגמו לעברית ונבחנו בישראל).

כמו כן, נסקור את הפערים הקיימים במחקר בתחום כיום, ונתייחס לאמצעי הטיפול הטובים ביותר (לדוגמא, פסיכותרפיה וטיפול תרופתי). לבסוף, נדון לעומק בדוגמאות קליניות ובאסטרטגיות התערבות, ונדגים אותן עבור המשתתפים/ות בסדנה.
 

מטרות הסדנא -
1. המשתתפים/ות בסדנה ידונו בקריטריונים לאבחון CSBD ו PPU, תוך התחשבות בהיבטים אבחוניים שונים כגון, דכאון, חרדה, טראומה ועוד.
2. המשתתפים/ות בסדנה יעשו שימוש בכלים קיימים להערכת CSBD ו PPU (הכלים קיימים ב 26 שפות, ביניהן עברית וערבית).
3. המשתתפים/ות בסדנה ידונו בהתערבויות טיפוליות קיימות (כולל אסטרטגיות) ל CSBD ו PPU כאשר מטופלים/ות הם/ן ממיעוט אתני ודתי.

 

על המנחה:

ד"ר שיין קראוס הוא פסיכולוג קליני ומרצה בכיר במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת נבאדה, לאס וגאס. הוא מומחה לפסיכופתולוגיה, טראומה מינית, הפרעת התמכרות לחומרים ממכרים, הפרעת הימורים, והפרעת התנהגות מינית כפייתית. לד"ר קראוס פרסומים רבים בנושא התנהגויות מיניות, הפרעות התמכרות, ופסיכופתולוגיה. הוא היה חבר בקבוצה של ארגון הבריאות העולמי שגיבשה את הקריטריונים לאבחנה של הפרעת התנהגות מינית כפייתית במסגרת ה ICD-11 . ד"ר קראוס השלים את לימודי התואר השלישי בשנת 2013 ב Bowling Green State University ואת לימודי הפוסט דוקטורט בשנת - 2015 בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת ייל, המחלקה לפסיכיאטריה.

 

ההשתתפות היא ללא עלות אך מותנית בהרשמה מראש בקישור הבא:

https://socialtau.qualtrics.com/jfe/form/SV_6RnQLflCdcvo6tU

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>