קליניקה לפרקטיקת מדיניות

בבית הספר פועלת קליניקה לפרקטיקת מדיניות בה יכולים להשתלב תלמידים מכל שנות הלימוד בתכנית הבוגר. הקליניקה היא צעד נוסף בתהליך הרחבת העיסוק בתחום שינוי המדיניות החברתית במסגרת לימודי העבודה הסוציאלית בישראל. היא פועלת בבית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל, כביטוי לתפיסת בית הספר את הבעיות החברתיות בחברה בישראל כדבר מורכב שהמענים לו ניתנים למימוש ברמות התערבות שונות; ובכללן גם רמת המדיניות כרמת התערבות רלוונטית לעבודתם של עובדים סוציאליים. הקליניקה מופעלת בהובלה משותפת עם מר רן מלמד, סמנכ"ל עמותת "ידיד".

 

הקליניקה שואפת להיות בגדר 'עמוד שלפני המחנה', ולהוות מעבדה חיה, ראשונה מסוגה בארץ, לפרקטיקת מדיניות ברמה גבוהה, המגלמת חיבור בין אקדמיה לשדה, תיאוריה ומעשה, הגות, ערכים, ומחקר. הקליניקה מבקשת להיות חולייה מקשרת בין אזרחים ואנשי מקצוע המתמודדים עם בעיות חברתיות, אי צדק, אפליה והדרה לבין האקדמיה וסטודנטים ככוח מניע לשינוי חברתי.

 

שאיפתה המרכזית של הקליניקה היא לייצר בקרב בוגריה ידע וכישורים להשפעה על מדיניות חברתית, להמשיג ולגבש מודלים תיאורטיים ומעשיים בתחום פרקטיקת המדיניות בישראל, ולחבר ולרשת בין גופים אקדמיים, ממשלתיים ואזרחיים המעוניינים לקדם סדר יום סוציאל-דמוקרטי ואת מימוש תפקידה של מדינת ישראל כמדינת רווחה.

 

לפרטים נוספים:

דר' ליה לוין levinlia@tauex.tau.ac.il

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>