תואר שלישי

אודות

בביה"ס מתקיימים שני מסלולים ללימודי התואר השלישי  ("דוקטור לפילוסופיה"): במסלול הרגיל ובמסלול הישיר.

הרישום לתואר השלישי הוא שנתי והוא נערך בין חודש מרץ לחודש יולי.

תלמיד המבקש להתקבל ללימודי תואר שלישי במסלול הרגיל או במסלול הישיר יפנה אל הוועדה לתלמידי מחקר בבית-הספר. ועדה זו ממליצה על קבלת המועמד כתלמיד מחקר ומעבירה את ההמלצה לוועדה היחידתית לתלמידי מחקר. הוועדה היחידתית אחראית לקביעת תכנית לימודיו ולאישור המנחה/ים את עבודת המחקר. הרישום לתואר השלישי הוא שנתי ונערך סמוך לתחילת שנת הלימודים.

 

תלמידי התואר השלישי יקבלו את טופסי הרישום במייל, ויהיה עליהם להחזיר את טופסי הרישום מלאים בהתאם להנחיות שיפורטו במכתבים האישיים.

 

בסוף תקופת הרישום על התלמיד לבדוק את תכנית הלימודים שלו כפי שנקלטה במחשב. קליטה נכונה של רישום הקורסים במחשב מהווה את הבסיס לרשומת הלימודים של התלמיד ולחישוב שכ"ל.

 

האחריות להרכבת תכנית הלימודים, בדיקת רשומת הלימודים ומילוי החובות חלה על התלמיד בלבד.

 

 

מבנה תכנית הלימודים

הלימודים לתואר השלישי מתבצעים בשני שלבים:


שלב א'

סיום חובות השמיעה, הכנת הצעת מחקר, הגשת ההצעה לשפוט ואישורה על ידי השופטים ועל-ידי הוועדה היחידתית לתלמידי מחקר .


שלב ב'

השתתפות בסדנה לתלמידי מחקר, ביצוע עבודת המחקר (אסוף וניתוח נתונים, כתיבה), הגשת העבודה לשיפוט ואישורה על ידי השופטים ועל ידי הועדה היחידתית והועדה הכלל אוניברסיטאית לתלמידי מחקר.

 

הוועדה הבית-ספרית אחראית על כל שלבי הקבלה לשלב א', תהליך הגשת ההצעה לשיפוט, תהליך הקבלה לשלב ב', ותהליך הכנת העבודה הסופית לצורך הגשתה  לוועדה היחידתית של הפקולטה למדעי החברה. הוועדה היחידתית בוחנת את המלצות הוועדה הבית-ספרית ואם אין ערעור עליהן - מאשרת אותן. תהליך אישור עבודת המחקר הסופית  מנוהל על-ידי הוועדה היחידתית.

 

הוועדה הכלל-אוניברסיטאית לתלמידי מחקר שולחת לתלמידים אישורי קבלה וסיום רשמיים בשלבים השונים ללימודי התואר ומחליטה, על סמך המלצת הוועדה היחידתית, על הענקת התואר "דוקטור לפילוסופיה".

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>