לזכרם

מורי בית-הספר

 

פרופ' יוחנן פרס ז"ל, 1931-2017

חבר סגל החוג לסוציולוגיה משנת 1971. חקר את התחומים יחסי עדות, דעת קהל, מחקרי הערכה ומשפחה.

 

פרופ' יוחנן ווזנר ז"ל, 1933-2017

​פרופ' יוחנן וזנר הצטרף לסגל האקדמי של בית-הספר לאחר קרירה מרשימה במשרד הסעד – במשרד הרווחה. יוחנן, שהגיע לישראל כנער לאחר השואה שהתרחשה באירופה, הקדיש את חייו המקצועיים, מתחילתה של הקריירה העשירה, לטיפול ולשיקום נוער, החל כמדריך נוער עולה, מנהל מעון "מעוני" בירושלים, דרך תפקיד של ראש רשות חסות הנוער במשרד הרווחה. עם סיום לימודי הדוקטורט באוניברסיטה של קליפורניה בברקלי, יוחנן הצטרף לאוניברסיטה וקשר את חייו המקצועיים עם בית-הספר לעבודה סוציאלית. במהלך 28 שנות עבודתו בבית-הספר, יוחנן כיהן 8 שנים כראש בית-הספר ותרומתו לקידום בית-הספר ולקידומה של העבודה הסוציאלית באקדמיה ניכרת בכל פינה בבניין זה. עיסוקו של יוחנן בנושאי הנוער לא פסק עם בואו לאוניברסיטה וגם לאחר פרישתו. במהלך כל שנות העבודה באוניברסיטה יוחנן הקדיש מזמנו וממרצו לקידום נושא הנוער במסגרת האוניברסיטה ומחוצה לה במסגרת על"ם, שהוא יזם ותרם להקמתה.

 

פרופ' ארנה כהן ז"ל, 1951-2014

פרופסור אורנה כהן הייתה חברת סגל בית הספר משנת 1992 ועד ליום מותה באפריל 2014. תחומי התמחותה המקצועיים היו רחבים וכללו בין השאר : טיפול זוגי ומשפחתי, גישור ויישוב סכסוכים, השפעות הגרושים על חברי המערכת המשפחתית.

 

פרופ' יוסי קטן ז"ל, 1939-2012

היה ממקימי ביה"ס ושימש כראש ביה"ס השני. היה בין היוזמים והדוחפים להקמת הפורום לחקר המדיניות החברתית בישראל (Espanet). עסק שנים רבות בחקר מדיניות הרווחה והשירותים החברתיים. היה פעיל חברתי בולט, העורך הראשי של כתב העת "ביטחון סוציאלי" בנושאי רווחה ומדיניות חברתית, וחבר בוועד המנהל של עמותות וארגונים חברתיים רבים במדינת ישראל.  המשיך ללמד, לחקור ולכתוב גם לאחר פרישתו הפורמלית.

 

פרופ' אדוארד פרגר ז"ל,1939-1999

הצטרף לסגל האקדמי של בית-הספר לעבודה סוציאלית בשנת הלימודים תשמ"ב ותרם רבות לפיתוח תחום הזקנה וחקר משמעות החיים לאורך מרחב החיים ובזקנה.

 

פרופ' שמעון ברגמן ז"ל, 1913-1999

היה חלוץ הגרונטולוגיה בארץ, ממניחי היסודות של השירותים לזקנים בישראל ובעל מעמד בינלאומי בתחום זה. ממייסדי בית-הספר לעבודה סוציאלית ומפתח תחום הזקנה בתוכנית הלימודים.

 

עו"ס פנחס פרנק ז"ל, 1928-1994

היה מראשוני המורים בבית-הספר לעבודה סוציאלית. תרם לעיצוב ההוראה העיונית והמעשית של שיטות העבודה הסוציאלית.

 

ד"ר צפורה ברנע ז"ל, 1942-1992

היתה חברת הסגל האקדמי של בית-הספר לעבודה סוציאלית משנת הלימודים תשמ"ו. קידמה את תחום ההתמכרויות בלימודי התואר השני.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>