פרופ' יבגני טרטקובסקי זכה במענק מחקר של הקרן הלאומית למדע

על מחקר מקיף בנושא תפיסת הציבור את העו"סיות

פרופ' יבגני טרטקובסקי זכה במענק של הקרן הלאומית למדע

"אין הרבה מחקר על דימוי של אנשי מקצוע שונים" מסביר פרופ' יבגני טרטקובסקי את הרקע למחקר המקיף אותו יזם, וכעת זכה לתמיכת הקרן הלאומית למדע. "במקרה של עובדות ועובדים סוציאליים מחקר כזה הוא בעל חשיבות מיוחדת משום שהדימוי משפיע על היבטים רבים למקצוע. למשל, התקצוב מצד המדינה – יש לזכור שכ-80 אחוז מהעובדות והעובדים הסוציאליים עובדים בשרות המדינה. זה גם משפיע על המשיכה של אנשים חדשים למקצוע, על שביעות הרצון ותחושת הערך ולכן גם על השחיקה של העוסקים במקצוע. בנוסף, זה משפיע על הנכונות של הציבור שבא במגע עם העובדות והעובדים הסוציאליים, לשתף עימם פעולה ולמותר לציין שזה דבר קריטי להצלחתן המקצועית".

תוכל לספר כיצד ייראה המחקר?

"אני מתכוון לדגום כ-1800 איש, הן מהמגזר היהודי והן מקבוצות בעלות מובדלות אתנית או תרבותית כמו עולים חדשים, חרדים והחברה הערבית ואחפש קורלציות בין הערכים של הנבדקים לבין תפיסותיהם את העובדים הסוציאלים. כמו כן יילקחו בחשבון מאפיינים סוציו-דמוגרפיים. עוד נתון חשוב הוא מגעי עבר עם עובדות ועובדים סוציאליים, מתוך ההנחה – לפי השערת המגע של אלפורט – שכמה שיותר מגעים מעצבים עמדה חיובית בזכות היכולת להכיר אנשים ברמה אישית ולהשתחרר מסטריאוטיפים שליליים".

ניתן לומר שזהו מחקר נדרש במיוחד בימים אלה?

"בהחלט. מקצוע העבודה הסוציאלית, לצד שירותים ציבוריים אחרים, דוגמת מערכת החינוך, נמצא בצומת קריטית לעתידו. אני מקווה ומאמין שבזכות המידע שיתקבל הודות למחקר ניתן יהיה לקבל החלטות מושכלות יותר ביחס אליו".

שיהיה בהצלחה רבה וברכות על הזכיה במענק של הקרן הלאומית למדע!

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>