למידה מרחוק

אנו מברכות את תלמידות ותלמידי בית הספר לעבודה סוציאלית לקראת שנת הלימודים תשפ"א.

בהמשך למכתב שנשלח על ידי האוניברסיטה, בשל נגיף הקורונה והוראות התו הסגול של משרד הבריאות, הסמסטר הראשון, יאופיין בלמידה מרחוק, כאשר הקורסים יועברו בזום. לאלו מכן/ם שזו שנת הלימודים הראשונה (בתואר הראשון, השני או השלישי), מדובר בחוייה חדשה, ולאלו שהתנסו בשנה הקודמת (בסמסטר ב') בלמידה מרחוק, אנו מזכירות חלק מהדגשים, ההנחיות והכללים ללמידה מרחוק.

למידה מרחוק דומה במובנים רבים ללמידה פנים-אל-פנים, אולם במובנים מסוימים היא שונה, ומחייבת התכווננות אחרת.

מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל, ובית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב בכללם, רואים בלמידה מרחוק למידה אקדמית לכל דבר ועניין, הן בתוכן והן באיכות ההוראה. לכן, סגל ההוראה והסגל המנהלי משקיעים מאמצים רבים על מנת לספק סביבת למידה מרחוק מיטבית ואיכותית.

הלמידה מרחוק מתבצעת בעזרת תוכנת זום ZOOM, שבוודאי מוכרת לרובכן/ם. בהמשך המסמך, מצורפים קישורים לסרטוני הסבר על התחברות ותפעול של התוכנה לסטודנטים, וקישורים לתמיכה הטכנית של האוניברסיטה בלמידה מרחוק. חשוב שתרגישו בנוח עם תפעול התוכנה לפני התחלת הלימודים.

הלמידה מרחוק מחייבת את כולנו, סגל הוראה, מנהלי, וסטודנטים, להתכווננות ייחודית. לכן, אנו ממליצות שתפנו את הזמן ללמידה מרחוק, בדומה ללמידה המתקיימת פנים-אל-פנים בקמפוס. במילים אחרות, אנא הקפידו על שימור ימי הלימוד כמתוכנן במערכת השעות, נסו ליצור אווירת לימודים גם אם זו מתקיימת בבית, וארגנו את הזמן כך שתהיו פנויות ופנויים ללמידה סינכרונית (בה המרצה והתלמידים נוכחים בשיעור באותו זמן). אם מדובר בלמידה א-סינכרונית (בה חומרי הלימוד וההרצאות נגישים באתר הקורס ללימוד עצמי), ארגנו את הזמן כך שתעברו על החומרים וההרצאות בצורה מסודרת לאורך הסמסטר, משבוע לשבוע, ואל תדחו את הלימוד לסיום הסמסטר או לקראת העבודה/מבחן.

כידוע, לצד הלמידה באוניברסיטה מתקיימים גם קשרים בין-אישיים בין הסטודנטיות.ים המספקים סביבה תומכת. אנו רואות חשיבות רבה בפיתוח ושימור קשרים בין-אישיים גם בתקופה זו ולמרות הלמידה מרחוק. לכן, מומלץ ורצוי להיות בקשר עם קבוצת הלומדים אתכן באמצעים השונים המאפשרים זאת -- טלפון, מפגשי זום יזומים של התלמידות, קבוצות לימוד, ואפילו מפגשים פנים-אל-פנים, ככל שהוראות הבריאות מאפשרות זאת. אנו נשמח לסייע לקדם התארגנויות אלו במידה ותרצו בכך.

שתהיה לכולנו שנת לימודים נעימה ומספקת!

פרופ' עינת פלד – ראשת בית הספר

יעל יוסף – רכזת ניהולית

ראשות התוכניות והסגל האקדמי והמנהלי

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive