אודות

בביה"ס מתקיימים שני מסלולים ללמודי התואר השלישי  ("דוקטור לפילוסופיה"):

במסלול הרגיל ובמסלול הישיר.

 

תלמיד המבקש להתקבל ללימודי תואר שלישי במסלול הרגיל או במסלול הישיר יפנה אל הוועדה לתלמידי מחקר בבית-הספר. ועדה זו ממליצה על קבלת המועמד כתלמיד מחקר ומעבירה את ההמלצה לוועדה היחידתית לתלמידי מחקר. הוועדה היחידתית אחראית לקביעת תכנית לימודיו ולאישור המנחה/ים את עבודת המחקר.

 

רישום

הרישום לתואר השלישי הוא שנתי ונערך בין מרץ 2018 עד יולי 2018

מועמדים שהתקבלו לתואר השלישי יקבלו  במייל את טופסי הרישום לקורסים, ויהיה עליהם להחזיר את טופסי הרישום מלאים בהתאם להנחיות שיפורטו במכתבים האישיים.

בסוף תקופת הרישום על התלמיד לבדוק את תכנית הלימודים שלו כפי שנקלטה במחשב. קליטה נכונה של רישום הקורסים במחשב מהווה את הבסיס לרשומת הלימודים של התלמיד ולחישוב שכ"ל.

 

האחריות להרכבת תכנית הלימודים, בדיקת רשומת הלימודים ומילוי החובות חלה על התלמיד בלבד.

 

קבלה ללימודים במסלול הרגיל

תנאי הקבלה כוללים: עבודת תזה בתואר השני שציונה 90 לפחות, ממוצע ציונים של 90 לפחות בציון הגמר של התואר השני, הגשת הצעת מחקר ראשונית ואישורה על ידי המנחה וקורא נוסף , הסכמת מנחה מבית הספר ללוות את תהליך המחקר, ושתי המלצות ממורים בכירים.

 

קבלה ללימודים במסלול הישיר

תנאי הקבלה כוללים: סיום שנת לימודים ראשונה לתואר שני במסלול עם תזה. סיום מחצית לפחות מכלל חובות השמיעה לתואר שני בשנת הלימודים הראשונה בציון ממוצע של 93 לפחות, ממוצע ציונים של 93 לפחות בקורסי המחקר הנלמדים בשנה הראשונה לתואר השני, הסכמת מנחה מבית הספר ללוות את תהליך המחקר, הגשת הצעת מחקר ראשונית ואישורה על ידי המנחה וקורא נוסף, שתי המלצות ממורים בכירים והמלצה ממורה סדנת התיזה.

 

 

הלימודים לתואר השלישי מתבצעים בשני שלבים:

שלב א' -

סיום חובות השמיעה, הכנת הצעת מחקר, הגשת ההצעה לשפוט ואשורה על ידי השופטים ועל-ידי הוועדה היחידתית לתלמידי מחקר .

שלב ב' -

השתתפות בסדנה לתלמידי מחקר, ביצוע עבודת המחקר (אסוף וניתוח נתונים, כתיבה), הגשת העבודה לשיפוט ואישורה על ידי השופטים ועל ידי הועדה היחידתית והועדה הכלל אוניברסיטאית לתלמידי מחקר.

 

הוועדה הבית-ספרית אחראית על כל שלבי הקבלה לשלב א', תהליך הגשת ההצעה לשיפוט, תהליך הקבלה לשלב ב', ותהליך הכנת העבודה הסופית לצורך הגשתה  לוועדה היחידתית של הפקולטה למדעי החברה. הוועדה היחידתית בוחנת את המלצות הוועדה הבית-ספרית ואם אין ערעור עליהן - מאשרת אותן. תהליך אישור עבודת המחקר הסופית  מנוהל על-ידי הוועדה היחידתית.

 

הוועדה הכלל-אוניברסיטאית לתלמידי מחקר שולחת לתלמידים אישורי קבלה וסיום רשמיים בשלבים השונים ללימודי התואר ומחליטה, על סמך המלצת הוועדה היחידתית, על הענקת התואר "דוקטור לפילוסופיה".

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>