קול קורא לכנס מיניות תשפ"ד (2024)

עודכן: 12.11.2023

*יום העיון בתשפ"ד בוטל

 

יום העיון השנתי השני: מיניות בחיי היום יום פוגשת את חדר הטיפולים – 2024

מיניות בראיה רב תרבותית

ביה"ס לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל, אונ' ת"א

לשליחת הצעות:

 

יום העיון השנתי למיניות בטיפול שם לו למטרה לקדם את המודעות  לשיח על מיניות בטיפול בקרב א/נשי טיפול  ממקצועות מגוונים - עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, בריאות הנפש, קרימינולוגיה, טיפול באומנות וכדומה, כמו גם להנגיש מידע עדכני אודות מחקר ופרקטיקה בנושא שיח על מיניות בטיפול בקרב אוכלוסיות מגוונות או מצבי חיים שונים בהקשר של מיניות. 

ארגון הבריאות העולמי (WHO, 2002) מגדיר מיניות כאנרגיה פנימית, המהווה מרכיב טבעי בזהות של כולנו, הדוחפת אותנו למצוא אהבה, מגע, חום, חושניות ואינטימיות. מיניות כוללת מין, מגדר, זהויות מיניות, ארוטיות, הנאה, אינטימיות ופריון. מיניות יכולה לבוא לידי ביטוי במחשבות, רגשות, תשוקות, סוגי מגע שונים, ומערכות יחסים (אך לא בהכרח בכל המובנים הללו).
על אף המודעות ההולכת וגוברת לחשיבות של מרכיב המיניות ביום-יום, עדיין מדובר בטאבו ובנושא מושתק, בחברה בכלל ולעיתים אף יותר בקרב אוכלוסיות ספציפיות. 
 

יום העיון השני ימשיך לבחון את המפגש הטיפולי עם המיניות היום-יומית כלומר, מיניות כפי שהיא מתקיימת, מובנית ומתפתחת בחיי היום יום של כולנו, לצד התמקדות בזווית רב-תרבותית.
 

מיניות מובנית בתוך קונטקסט תרבותי ומגדרי. הערכים, הגבולות והאידאולוגיות משפיעים על מארג התפיסות החברתיות ביחס למיניות ועל המיניות עצמה. מושגים שונים כמו 'העצמי המיני', תסריטים מיניים ומוטיבציות מיניות מעצבים ומתעצבים בתוך תרבויות באופן דומה ואחר. התרבות משפיעה על יחסי הכוחות ועל השפה שלנו ביחס למיניות, כמו גם על הזהות המינית, מייצרת לגיטימציה להתנהגות מסוימת, וגם דה-לגיטימציה להתנהגות אחרת.

המפגש הטיפולי מביא עמו הרבה פעמים מפגש של תרבויות ויחסי כוחות. התבוננות על מיניות מזווית זו היא מרתקת ומשמעותית בחדר הטיפולים ועל כן אנו מזמינות להגיש הצעות להצגה של מחקרים, עבודת שטח ופרקטיקות העוסקים בנושאים הבאים: מיניות יומיומית בחדר הטיפולים, מיניות יום-יומית תוך מיקוד בזהות התרבותית; אתגרים טיפוליים הקשורים לשיח על מיניות בטיפול בכלל ובהקשר התרבותי בפרט; הדרכה והכשרה של מטפלים/ות בנושא מיניות בחדר הטיפולים, תוך דגש על ההקשר התרבותי ועל הפערים שנוצרים בין מטפל למטופל על הרקע התרבותי.

ניתן להציע הרצאות, סדנאות בקבוצות ומושבים. 
 

יום העיון יתקיים ביום חמישי 15.2.24 בבי"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב.

 

חוקרות וחוקרים, אנשי ונשות טיפול ממגוון מקצועות מוזמנות/ים לשלוח הצעות להרצאות ומושבים באורך 250 מילים עד ה- 26.10.23 לכתובת המייל: sexualityintherapy@gmail.com .

על ההצעה לכלול: שם המציג/ה או המציגים/ות, שיוך אקדמי או מקצועי, כתובת מייל ופרטי התקשרות, וכן תקציר באורך 250 מילים. 
תשובות יינתנו עד לתאריך 30.11.23.הוועדה האקדמית:

  • ד"ר אדוה ברקוביץ'-רומנו, בית הספר לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת תל אביב

  • פרופ' מיה לביא אג'אי, ראשת החוג למגדר, אוניברסיטת בן גוריון בנגב

  • ד"ר גיא שילה, בית הספר לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת תל אביב

  • ד"ר תמר גיטליץ, בית הספר לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת תל אביב

  • רחלי חסון, דוקטורנטית, בית הספר לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>